Nevěsta

Rating: 12+
Fandom: Silmarillion                                                                                                                             Pár: Ereinion/Elrond
Shrnutí: O tom jak rychle se šíří drby ve Středozemi.                                                                    Klišé: Předstírané manželství


Probíral jsem se svým šatníkem. Ani ne tak proto, abych vymyslel, co si vezmu s sebou, protože na bitevní pole si opravdu neberete truhly plné oblečení a služky, které vás budou oblékat. Dělal jsem to ze stejného důvodu, jako jsem pročítal svůj starý deník. Hladil jsem příjemný samet a brokát svých tunik. Pak jsem zavadil o chladivé hedvábí ženských šatů. Stále tady byly. Chtěl jsem je darovat některé dívce. Možná jsem na to zapomněl, nebo jsem si je přece jen chtěl nechat? Dostal jsem je darem ke svatbě. Jednou Ereinion říkal, že u něj služebná zahlédla něco z mých svršků a ptala se, kdy bude svatba. To už bylo v době, kdy jsme rezignovali na sloužící, kteří se nezdráhali mít takové poznámky. Prý ji jen naoko pohrozl vyhazovem a pak dodal, že za měsíc.

Nedlouho poté přijela delegace z Temného hvozdu vedená synem krále Orophera, Thrandúilem. Vyšel jsem tehdy na náměstí, abych se podíval, proč ta sešlost. Urozený i neurozený lid si stěží udržel vážnou tvář. Ereinion stál bezradně před princem. Pozdravil jsem se s hosty a ptal jsem se Ereiniona, co se děje. Vysvětlil mi, že mu blahopřejí k nadcházejícímu sňatku a přivezli dary pro jeho choť. Rozhlédl jsem se po naložených koních a jedné otevřené truhlici.

„Přemýšlel jsem jak ti budou slušet,“ řekl a vytáhl z truhly tmavě modré hedbávné šaty. Smál jsem se, pak jsem se uklidnil a poděkoval jsem za dary. Hosté vypadali zmateně. Nejspíš jim ještě nedošlo kdo, že je králova nastávající.

Na večer se narychlo naplánovala hostina. Thrandúil byl mladík odměřený a přehlížející všechny okolo. Dokázal ocenit dobré víno a na rozdíl ode mne je uměl pít. Taky se dovedl tvářit, že nevypil vůbec nic. To naopak nešlo mně. Když jsem vypil tolik skleniček vína, že už jsem je přestal počítat, dostal jsem výborný nápad. Odběhl jsem do svých pokojů a se štěstím opilého jsem se bez problému nasoukal do šatů, obul si střevíčky, které mě trochu tlačily, a vybral si nějaké šperky. Upravil jsem si vlasy a vyrazil zpátky. Když hosté prokoukli převlečení, byli pobaveni, někteří pohoršení a ti příliš opilí mi nevěnovali pozornost žádnou. Ereinion se smál. Pak šel poprosit o tanec.

Chytil mne kousek nad pasem, já jsem mu položil ruku na rameno a druhou ruku vložil do jeho. Moc nám toi nešlo. Já jsem již nebyl jistý v rychlejším pohybu a taky jsem neuměl chodit na vysokých podpatcích. Ereinion měl co dělat, když mě vedl a zároveň dával pozor, abych neupadl. Přesto nám mnoho přihlížejích tleskalo. Náš tanec skončil dřív než dohrála hudba, protože jsem mu bolestivě šlápl na nohu tenkým podpatkem.

Ze zbytku večera už si mnoho nepamatuji. Pil jsem další víno a nevzpomínám si ani to, jak jsem se dostal do své postele.

Svatba se, jak asi tušíte, nekonala. Nevzali jsme se spolu, ani jsme si nevzali nikoho jiného. Ke smůle lidu, který by si přál, aby se jejich král oženil a splodil následníky trůnu. Podle Ereinionových slov pokračování královské linie závisí na mně. Ale já se nikdy s žádnou dívkou neožením, i kdybych tu bitvu přežil.

4 thoughts on “Nevěsta

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s